Serhan Türkkan yine doludizgin

2022 Fiesta Rally Cup’ın üçüncü ayağı olan Eskişehir Rallisi’nde çekişme yine eksik olmadı. Bu yıl Fiesta Rally3’lerin de dahil olmasıyla bir hayli kızışan mücadelede 14 Ford Fiesta start aldı.

Dört çeker Fiesta Rally3’lerine iyice alışmış görünen Serhan Türkkan – Koray Akgün ikilisi Eskişehir’de ilk etapta ele geçirdikleri liderliği son etaba kadar kimseye kimseye kaptırmadı. 8 etabın 6’sında en iyi zamana imza atan ekip Bursa’da olduğu gibi, Eskişehir’de de Fiesta Rally Cup’ta finişi ilk sırada gördü, hem de hem ralli genel klasmanını 6.cı sırada tamamlamayı başararak dikkatleri üzerine çekti.

Her yarış daha da hızlanan Efe Ünver – Bahadır Gücenmez ekibi Fiesta Rally3’leriyle önceki yarışlara göre daha atak bir tempo sergiledi ve bunun sonucunda ikili Fiesta Rally Cup’ın finişine 2.ci sırada gelmeyi başardı.

İki çeker Fiesta Rally4’leriyle Burak Başlık – Bahadır Özcan hedefledikleri tempoyu tam olarak tutturamasalar da 3.lüğü kimseye kaptırmadılar ve aldıkları kıymetli puanlar ile iddialarını bir sonraki yarışa taşımayı başardılar. İkili Türkiye iki çeker klasmanını da 2.ci sırada tamamlamayı başardı.

Sezonun birinci yarışı sonrası satın aldığı Rally3’üne daha alışmış görünen Levent Şapçılar – Deniz Gümüş Oğuz Gürsel Ralli Kupasını kazanırken, aynı kupada Fiesta R2’leriyle Erdem İlbaylı – Soner Çevik 2.ci ve Hakan Gürel – Çağatay Kolaylı 3. oldu. Böylelikle Ford Fiesta’lar Oğuz Gürsel Ralli Kupasını domine ederek ilk üç sıranın sahibi oldular.

Levent Şapçılar powerstage etabının en hızlısı olarak hanesine fazladan 3 puan daha yazdırmayı başardı.

Fiesta Rally Cup’taki ikinci yarışlarında Türkiye şartlarına daha alışmış görünen İranlı ekip Saber Khosvari – Hamed Majd yarışı yine problemsiz tamamladılar ve Fiesta Rally Cup’ta Sınıf R1-ST 1.si oldular.

Yarışta dereceye giren ekipler şöyle sıralandı:

  • FRC 1.si ve Sınıf Rally3 1.si           Serhan Türkkan – Koray Akgün             Fiesta Rally3 
  • FRC 2.si                                          Efe Ünver – Bahadır Gücenmez           Fiesta Rally3
  • FRC 3.sü ve Sınıf Rally4-R2 1.si     Burak Başlık – Bahadır Özcan                          Fiesta Rally4
  • Sınıf R1-ST 1.si                               Saber Khosravi – Hamed Majd             Fiesta R1T

Üç yarış sonunda Fiesta Rally Cup’ta puan durumu şöyle oldu:

  • Serhan Türkkan                 34,5 puan
  • Burak Başlık                      25,0 puan
  • Efe Ünver                          24,0 puan

Bir sonraki yarış 30-31 Temmuz tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek.