KOCAELİ’NİN EFENDİSİ EFE ÜNVER

2022 Fiesta Rally Cup’ın 4.üncü ayağı olan Kocaeli Rallisi’nin toprak zeminli etaplarında pilotlar Eylül ayına rağmen aşırı sıcak hava şartlarında yarıştı.

Son iki yarışın galibi Serhan Türkkan’ın henüz 2.inci etapta yaşadığı şanssızlık sonrası yarış dışı kalması sonucu liderliği eline geçiren Efe Ünver-Bahadır Gücenmez ikilisi Fiesta Rally3’leri ile yarışın sonuna kadar yüksek tempolarını korudular ve sezonun ilk FRC 1.inciliğine imza attılar. Ekip bu sonuçla FRC Genel Klasmanında liderliği Serhan’dan almış oldu.

Burak Başlık-Bahadır Özcan Fiesta Rally4’leri ile her zamanki hızlı tempolarını bu yarışta da sergilediler ve ekip FRC Genel Klasmanında 2.inci ve R2-Rally4 Sınıfında 1.inci olmayı başardı. İkili aynı zamanda TRŞ’de rallinin iki çeker 1.incisi oldu ve şampiyonada liderliği ele geçirdi.

Levent Şapçılar-Deniz Gümüş istikrarlı tempolarını yarış boyunca sürdürdüler ve FRC’da zorlanmadan üçüncü oldular. Ekip aynı zamanda Oğuz Gürsel Ralli Kupasını da ilk sırada bitirerek değerli puanlar aldı.

Sınıf ST-R1’de ise kupanın sahibi Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken oldu. İkili bu sonuçla ST-R1 sınıfında liderliği ele geçirdi.

FRC Şampiyonası zirve mücadelesinde puan durumu şöyle:

  1. Efe Ünver – Bahadır Gücenmez                   Fiesta Rally3        41,0 puan
  2. Burak Başlık – Bahadır Özcan                       Fiesta Rally4       38,0 puan
  3. Serhan Türkkan – Koray Akgün                   Fiesta Rally3       34,5 puan

Zirve mücadelesinin gittikçe kızıştığı FRC’ta ekipler kozlarını 14-16 Ekim tarihlerinde Ege Ralli’sinin asfalt etaplarında paylaşacaklar. Bu zorlu mücadelede görüşmek üzere…