ESOK Ralli’sinde Heyecan Doruktaydı

Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra yapılan ilk Fiesta Rally Cup yarışında ekipler hem birbirlerine karşı, hem de Eskişehir’in sürekli değişen hava ve zemin şartlarına karşı mücadele ettiler. Avrupa ve Balkan Kupaları’na da puan veren ESOK Rallisi’nde yarışan 11 adet Fiesta, kendilerine Fiesta Rally Cup klasmanının üst sıralarında yer bulabilmek amacıyla son etaba kadar çekişme içindeydiler.

Fiesta Rally Cup’ın ilk yarışında yeni Fiesta Rally4’ü ile parkura çıkan Tansel Karasu-Yüksel Karasu ikilisi fırtına gibi eserek hem yarışı ilk sırada tamamladı, hem de Kupa’nın liderliğini ele geçirdi.

And Sunman–Özden Yılmaz ikilisi Fiesta R2 ile ilk etaplarda 7.nciliğe kadar gerilemesine rağmen, 4.üncü etaptan itibaren başlattıkları atağı son etaba kadar sürdürerek, Fiesta Rally Cup’ı 2.nci sırada tamamlamayı başardı.

Yarışın başından sonuna kadar istikrarlı bir tempo ile yarışan Okan Tanrıverdi-Sevilay Genç ikilisi Fiesta R2 ile finişe 3.üncü sırada geldi. 

2021 Fiesta Rally Cup’ın ilk yarışında klasman şu şekilde oluştu:

  1. Tansel Karasu- Yüksel Karasu    Fiesta Rally4 ,   ekip aynı zamanda R2T/Rally4 sınıfının 1.incisi oldu
  2. And Sunman-Yılmaz Özden,       Fiesta R2,           ekip aynı zamanda R2 sınıfının 1.incisi ve Türkiye Genç Pilotlar 3.üncüsü oldu.
  3. Okan Tanrıverdi-Sevilay Genç,  Fiesta R2            ekip aynı zamanda Şevki Gökerman Kupası’nda 1.inci oldu.

Emrah Ali Başo-Yasin Tomurcuk  Fiesta ST ile  ST/R1/R1T sınıfının birincisi ve Şevki Gökerman Kupası 2.ncisi oldu.

Fiesta Rally Cup’ın bir sonraki ayağı 29-30 Mayıs tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek olan Yeşil Bursa Rallisi çatısı altında gerçekleşecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *