Bursa’da Serhan Türkkan Rüzgarı

2022 Fiesta Rally Cup’ın ikinci ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde rekabet doruktaydı. Bu yıl Fiesta Rally3’lerin de dahil olmasıyla bir hayli kızışan mücadelede 16 Fiesta start aldı ve tümü finişe ulaştı.

Bodrum Rallisi’nde yeni dört çeker Fiesta Rally3’lerine alışmaya çalışan Serhan Türkkan – Koray Akgün ikilisi bu kez Bursa’da çok yüksek bir tempo yakaladılar. Bunun sonucunda ikili hem Fiesta Rally Cup’ta finişi ilk sırada gördü ve Rally3 sınıfını kazandı, hem de ralli genel klasmanını R5’lerin hemen ardında 7.ci sırada tamamladı ve Sınıf 3 1.si oldu.

Bir diğer çok hızlı isim de Burak Başlık idi. Bu sene ilk kez yarışmaya başladıkları Fiesta Rally4’lerini etkin bir şekilde kullanan Burak Başlık – Bahadır Özcan kendi evlerinde Fiesta Rally Cup’ı 2.ci sırada tamamladılar ve Rally4-R2 sınıfını kazandılar ve de aynı zamanda rallinin iki çeker 1.si olmayı başardılar.

Bodrum Rallisi’nin galibi Erol Akbaş – Egemen Dural ekibi Bursa’da da hem hızlı, hem de hatasız bir yarış çıkardı ve Fiesta Rally Cup’ı 3. sırada tamamladı.

Bu sene Fiesta R2 ile yarışmaya başlayan Hakan Gürel yeni aracına çabuk uyum sağladığını gösterdi ve Fiesta Rally Cup 7.ciliğinin yanı sıra Oğuz Gürsel Ralli Kupasını bu yıl arka arkaya 2.ci kez kazanmayı başardı.

Fiesta Rally Cup Sınıf R1-ST’de ipi önde göğüsleyen ekip ise Melih Cevdet Yıldırım – Mert Kaya oldu.

Fiesta Rally Cup’ta ilk kez start alan İranlı ekip Saber Khosvari – Hamed Majd yeni Fiesta R1T’lerine ve Türkiye şartlarına alışma olarak gördükleri bu ilk yarışlarını problemsiz tamamladılar ve Sınıf R1-ST 2.si oldular.

Yarışta dereceye giren ekipler şöyle sıralandı:

  • FRC 1.si ve Sınıf Rally3 1.si              Serhan Türkkan – Koray Akgün                           Fiesta Rally3 
  • FRC 2.si ve Sınıf Rally4-R2 1.si      Burak Başlık – Bahadır Özcan                                      Fiesta Rally4
  • FRC 3.sü                                                   Erol Akbaş – Egemen Dural                              Fiesta Rally3
  • Sınıf R1-ST 1.si                                      Melih Cevdet Yıldırım – Mert Kaya                             Fiesta R1

İki yarış sonunda Fiesta Rally Cup’ta puan durumu şöyle oldu:

  • Serhan Türkkan                 19,5 puan
  • Erol Akbaş                            17,5 puan
  • Burak Başlık                        15,0 puan

Bir sonraki yarış 24-25 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek.