SERHAN İZMİR’DE YENİDEN…

Seferihisar civarındaki asfalt zeminli etaplar üzerinde gerçekleştirilen 2022 Ege Rallisi’ne 14 Fiesta Rally Cup ekibi katıldı.

Fiesta Rally3 ile yarışan Serhan Türkkan-Koray Akgün ikilisi ilk etapta ele geçirdikleri liderliği yarışın son etabına kadar sürdürdüler ve geçen yarışta yaşadıkları şanssızlığı unuttular. Bu sonuçla ekip iki yarış sonra Fiesta Rally Cup’ta çok az farkla da olsa liderliği tekrar ele geçirdi.

Fiesta Rally4 ile yarışan Burak Başlık-Bahadır Özcan ikilisi Efe Ünver-Bahadır Gücenmez ile giriştikleri 2.cilik mücadelesinde 7.etap sonunda Efe’nin gerisine düşse de, son etapta yaptıkları atakla tekrar 2.ci sıranın sahibi olmayı başardılar. İkili TRŞ iki çeker kategorisini de 2.ci sırada bitirerek 2022 sezonunun bitmesine bir yarış kala Türkiye İki Çeker Şampiyonluğunu matematiksel olarak garantiledi.

Efe Ünver-Bahadır Gücenmez hızlı ama kontrollü bir tempo yakaladıkları yarışta Fiesta Rally3’leri 3.cülüğü yakaladılar.

Kocaeli Rallisinde yaşadıkları şanssızlık sonucu yarış dışı kalan İranlı ekip Saber Khosravi-Hamed Majd yarışın başından sonuna kadar ST-R1 grubunu domine ettiler ve bir önceki yarışta kaybettikleri puanların bir kısmını telafi ettiler.

Fiesta R2 ile yarışan Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı oldukça atak bir yarış çıkardılar ve bunun sonucunda Oğuz Gürsel Ralli Kupası’nda 1.ci olmayı başardılar.

ZİRVE MÜCADELESİ NEFES KESİYOR

Fiesta Rally Cup’ın zirvesinde 5 ralli sonrası ilk üç ekibin puanları birbirine çok yakın:

  1. Serhan Türkkan – Koray Akgün  Fiesta Rally3       52,5 puan
  2. Burak Başlık – Bahadır Özcan      Fiesta Rally4       52,0 puan
  3. Efe Ünver – Bahadır Gücenmez Fiesta Rally3        51,0 puan

En iyi 4 yarıştan alınan puanlarla 1.cinin belirleneceği Fiesta Rally Cup’ta düğüm sezonun son yarışı olan ve 12-13 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İstanbul Rallisi’nde çözülecek.