Fiesta Rally Cup’ta Liderlik Mücadelesi Kızışıyor

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ve aynı zamanda Fiesta Rally Cup’ın 5.inci ayağı olan Kocaeli Rallisi 2021 ralli sezonunun toprak zemin üzerinde düzenlenen ilk rallisiydi. Pandeminin de etkisiyle oldukça uzun süren bir aradan sonra pilotlar tekrar toprakta yarışacak olmanın heyecanı içindeydiler.

12 pilotun start aldığı Fiesta Rally Cup’ta ilk gün liderlik mücadelesi Kağan ve Serhan arasında geçerken Efehan ve And da yakın takipteydiler.

Efehan’ın yoldan çıkarak yarışı bıraktığı ve Serhan’ın son etapta vakit kaybettiği 2.inci gün sonunda yarışı kazanan ekip Kağan Karamanoğlu – Oytun Albayrak oldu. 6 etabın 5’inde en iyi zamana imza atan ekip aynı zamanda R2T grubunun da kazananı oldu.

And Sunman – Özden Yılmaz ikilisi tüm yarış boyunca istikrarlı bir sürüş sergileyerek finişe 2.inci sırada gelmeyi başardılar. İkili bu sonuçla R2 grubunu da kazanmış oldu.

Aracına her yarış daha fazla alışan Cem Yudulmaz kopilotu Ali Emre Yılmaz ile 2.ci gün temposunu daha da artırarak yarışı 3.üncü sırada tamamladı.

Ayhan Germirli – Mustafa Nazik ikilisi ST/R1/R1T grubunu ilk sırada tamamlamayı başaran ekip oldu.

Bu sonuçlardan sonra Fiesta Rally Cup’ta sıralama değişti:

  1. And Sunman                         51,4 puan
  2. Kağan Karamanoğlu      48,0 puan
  3. Okan Tanrıverdi                 45,4 puan
  4. Serhan Türkkan                  36,0 puan
  5. Tansel Karasu                      31,6 puan

Fiesta Rally Cup’ın 2021’deki son ayağı 27-28 Kasım tarihlerinde İstanbul Rallisi çatısı altında düzenlenecek.