Ege Rallisi’nde çekişme son etaba kadar devam etti

Son etaba kadar çekişmenin eksik olmadığı Fiesta Rally Cup Ege ayağında Serhan Türkkan – Koray Akgün ikilisi hızlı tempolarını bu yarışta da sürdürdüler ve yarışı kazanırlarken, R2 grubunun da Birincisi olmayı başardılar. Ekip aynı zamanda Ege Rallisi’nin iki çeker ikincisi ve genel klasman Altıncısı olmayı da başardı.

Geçen yarış yakaladığı yüksek tempoyu bu yarışta da sürdüren Kağan Karamanoğlu – Oytun Albayrak Serhan’ın sadece 27 saniye gerisinde finişe gelmeyi başardılar ve R2T grubunda da Birinci oldular.

Yeni Fiesta R1T’leri ile ilk kez Fiesta Rally Cup’ta start alan Ayhan Germirli – Mustafa Nazik ikilisi ilk etaplarda yaşadıkları zaman kayıplarından sonra yeni araçlarına alıştıkça hızlandılar ve genel klasman Üçüncüsü oldular. Ekip ST/R1/R1T grubunu da kazanırken, aynı zamanda Şevki Gökerman Ralli Kupasının da Birincisi oldular.

Her zamanki istikrarlı tempolarını bu yarışta da sergileyen Okan Tanrıverdi – Sevilay Genç ikilisi hem genel klasman Dördüncüsü oldular, hem de Şevki Gökerman Ralli Kupası İkincisi olmayı başardılar.

Cem Yudulmaz yeni kopilotu Ali Emre Yılmaz ile yarışı Beşinci sırada tamamladı ve yenilenen Fiesta R2T’sine her etap daha fazla alışmaya başladığını gösterdi.

Dört yarış sonrası iki ekibin aynı puanla Birinciliği paylaştığı Fiesta Rally Cup liderlik mücadelesinde ilk beş ekip birbirlerini çok az puan farkıyla takip ediyorlar:

1 – And Sunman – Özden Yılmaz                   37,4   puan 

1 – Okan Tanrıverdi – Sevilay Genç               37,4  puan

3 – Serhan Türkkan – Koray Akgün               32,0  puan

4 – Tansel Karasu – Yüksel Karasu                31,6  puan

5 – Kağan Karamanoğlu- Oytun Albayrak     30,0  puan Fiesta Rally Cup’ta bir sonraki raund 13-14 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Kocaeli Rallisi.