2022 Fiesta Rally Cup’ın İlk Rallisinde Zafer Erol Akbaş’ın

2022’nin ilk yarışı olan Bodrum Rallisi, 4 çeker Fiesta Rally3’lerin de Fiesta Rally Cup’a dahil edilmesiyle artan rekabete sahne oldu. Altısı Rally3 olan 17 ekibin mücadele ettiği Rallinin ikinci günü Bodrum’daki orman yangını nedeniyle yapılamadı ve klasman ilk gün sonuçlarına göre oluştu.

Geçtiğimiz sezondan Rally3’e alışık olan Erol Akbaş – Egemen Ertük ikilisi bu avantajlarını iyi kullanarak finişi en önde göğüsledi. İkili TRŞ Sınıf 3’te de ilk sırayı aldı.

Geçtiğimiz yılın Fiesta Rally Cup Birincisi Kağan Karamanoğlu – Oytun Albayrak ekibi geçen sezon sonunda yakaladığı tempoyu yeni sezonun ilk rallisinde de sergileyerek Fiesta R2T’leri ile ikincilik kupasının sahibi oldu. Ekip TRŞ 2 çeker kategorisi ve Sınıf 4’ün de ikincisi olmayı başardı.

Hatasız bir yarış çıkaran Efe Ünver – Bahadır Gücenmez yeni Rally3’lerine çabuk alışmaya başladıklarını gösterdi ve podyumun üçüncü basamağını kimseye bırakmadı. Ekip aynı zamanda TRŞ Sınıf 3 ikinciliğinin de sahibi oldu.

R1-ST grubunda ise zorlanmadan kazanan ekip Levent Şapçılar – Deniz Gümüş oldu.

Bu sezon Rally3 ile yarışmaya başlayan diğer bir ekip olan Mehmet Tüfekçioğlu – Özden Yılmaz rahat bir tempoyla dördüncü sırada finişe geldi.

Fiesta Rally Cup’ın yeni ekiplerinden Hakan Gürel – Çağatay Kolaylı ikilisi yeni Fiesta R2’lerine hızlı bir uyum sağlayarak hem Fiesta Rally Cup’ta beşinciliğin sahibi oldu, hem de Oğuz Gürsel Ralli Kupasında tüm rakiplerini geride bırakmayı başararak birincilik kupasını kaldırdı.

Fiesta Rally Cup’ta bir sonraki ayak olan Yeşil Bursa Rallisi 28-29 Mayıs tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek.